Resultat 2024
Resultat Lillsjöloppet 2024, 5 & 10 km.
30 Resultat - 17 Män - 13 Kvinnor
Resultat 5 km - motion
Placering
Placering
Tid
Startnmr.
Klubb
1. Ben Davidsson
2. Zeb Westin
3. William Leijon
4. Peder Hurtig
5. William Ehrnlund
6. Carlos Guimarães
7. Bengt Andersson
8. Simon Leijon
9. Johan Tärnlund
10. Johan Stenqvist
11. Jimmy Ojanne
12. Åke Westin
13. Reima Jounila
14. Adam Lundin
15. Bo Källkvist
16. Magnus Wennerlund
17. Peter Hansson
23:09
23:12
23:46
23:56
26:02
26:31
26:35
29:14
29:56
29:59
30:51
31:27
31:58
39:34
43:20
43:35
45:43
​
62
50
21
74
75
43
62
22
33
71
14
49
98
60
41
54
25
-
-
-
-
Kallhälls bokstavsbarn
-
Norrboda couch potatoes
-
-
Tokyo Express
-
-
Balkongrutan
Järfälla orienteringsklubb
-
-
-
1. Virpi Heiskanen
2. Julia Strand
3. Sophie Söderberg
4. Malin Qvist
5. Desiree Nilsson
6. Denise Fernström
7. Wilma Ejnarsson Berg
8. Heidi Jounila
9. Malin Lundin
10. Anna Hälludd
11. Sara Eriksson
12. Ella Lagerkrantz
13. Gunilla Häggström
Tid
Startnmr.
Klubb
29:23
31:17
32:08
32:56
33:54
37:18
37:42
38:33
39:33
42:30
44:57
44:58
45:55
​
​
99
34
96
38
17
72
23
97
39
100
36
37
26
Balkongrutan
-
Balkongrutan
-
-
Tokyo Express
-
Balkongrutan
-
Team Snigel
-
-
-
​
33 Resultat - 23 Män - 10 Kvinnor
Resultat 10 km - motion
Placering
Tid
Startnmr.
Klubb
1. Andreas Löfstrand
2. Christoffer Jonés
3. Lucas Carette
4. Serghei Calaras
5. Lasse Aho
6. Benny Johansson
7. Fredrik Edström
8. David Ekholm
9. Albin Söderlind
10. Johannes Röseler
11. Oskari Jounila
12. Lars Hedlund
13. Vincent Paananen
14. Per Biderstrand
15. Joakim Bäckryd
16. John Wahlgren
17. Martin Brolin
18. Antti Vänttilä
19. Dieter Van de Walle
20. Jaakko Ojanne
21. Mohammad R.S.Karkhaneh
22. Gabriel Atteyeh
23. Daniel Cardell
43:10
45:09
45:13
44:53
50:00
50:59
53:26
53:33
54:36
54:46
55:00
55:25
55:28
55:47
56:36
56:37
57:22
58:06
1:03:20
1:03:37
1:06:20
1:13:54
1:19:32
​
​
​
53
63
68
64
10
4
40
44
13
2
94
11
92
6
1
19
29
59
69
18
65
93
58
Trailrunning Sweden
-
-
-
Solibre Ab
Sundbyberg
Kungsängen
-
Järfälla OK
-
Balkongrutan
-
Balkongrutan
JG
-
Amnö FIF
-
-
-
-
-
Balkongrutan
Axa sports club
Placering
1. Isabella Hägg
2. Nina Dahlström
3. Sara Lundblad
4. Elina Wahlund
5. Tea Nymark
6. Isabella Kärrman
7. Helena Sellmark
8. Josefina Stenman
9. Barbro Berlin Lidström
10. Lovisa Cardell Knaust
​
Tid
Startnmr.
Klubb
50:07
55:18
55:50
1:01:00
1:04:22
1:08:21
1:09:39
1:11:34
1:12:56
1:19:31
73
47
95
61
42
67
66
3
56
57
-
Stäket
-
-
-
Athlech Runners
-
-
-
-